Участь у 4th Yurii Ramskyi STE(A)M Workshop

15.05.2025

14.05.2025 року Ганна УСТЮГОВА, здобувачка вищої освіти другого (магістерського) рівня освітньої програми “Професійна освіта. Цифрові технології”, авторка і тренерка курсів з 3D-моделювання і цифрового дизайну, представила результати наукового дослідження «Розробка тренінгового курсу «3D Print Lab. Майстерня моделювання» для формування STEAM-навичок у дорослих» на 4th Yurii Ramskyi STE(A)M Workshop.

Широке впровадження 3D-технологій у виробничі процеси, дизайн, медицину та освітню сферу спричинило появу запиту на нові підходи до підготовки фахівців, здатних працювати з цифровими моделями та адитивними технологіями. Суспільна та економічна реальність вимагає від людини постійного оновлення знань, а також опанування практичних інструментів, які раніше вважалися вузькопрофесійними. Одним із таких інструментів є 3D-моделювання — компетентність, що дедалі частіше інтегрується не лише в технічні й креативні професії, а й у ширші сфери діяльності.

У цьому контексті неформальна освіта постає як ефективний механізм реалізації безперервного навчання, що дає змогу адаптуватися до змін, здобувати нові професійні навички та сприяти соціальній мобільності. Освітні програми, що поєднують практичну спрямованість і технологічну актуальність, є ключовими для формування компетентностей, необхідних для сучасного ринку праці. Однією з перспективних тем для неформального навчання є опанування технологій 3D-моделювання та друку. Таке навчання не лише дає змогу учасникам оволодіти конкретними інструментами, а й формує здатність самостійно реалізовувати творчі, технічні або освітні проєкти з використанням цифрових технологій.

Курс було реалізовано на базі Громадської спілки «Соціальне підприємство «Центр освіти дорослих «Перший» (м. Запоріжжя) з метою формування у дорослих осіб навичок 3D-моделювання та 3D-друку.

4th Yurii Ramskyi STE(A)M Workshop (STE(A)M 2025), що проводиться в межах XVII International Conference on Mathematics, Science and Technology Education (ICon-MaSTEd 2025), – це міжнародний рецензований воркшоп, матеріали якого індексуються в науковометричній БД Scopus.