Участь аспірантів в міжнародному круглому столі «Моделі індивідуальних наукових досліджень: різноманітність у дії»

15.01.2021

15 cічня в Мелітопольському державному педагогічному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся Міжнародний круглий стіл «Моделі індивідуальних наукових досліджень: різноманітність у дії». В роботі конференції приймали участь аспіранти спеціальності «015 Професійна освіта (за спеціалізаціями)», зокрема: Букреєв Дмитро Олександрович, Ібрагімова Людмила Анатоліївна, Сіциліцин Юрій Олександрович, Крашеніннік Ірина Володимирівна, Сендер Андрій Андрійович та Купчак Євген Олександрович. На конференції були присутні близько 60 учасників, серед яких є здобувачі вищої освіти, гаранти освітньо-наукових програм, науковці університету та колеги з Індії, Швеції та Франції.

 

Модератором круглого столу виступила голова ради молодих вчених, кандидат педагогічних наук, Чорна Вікторія Володимирівна.

Учасників круглого столу привітала перший проректор, доктор біологічних наук, професор Мальцева Ірина Андріївна.

Розпочала засідання круглого столу проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор Москальова Людмила Юріївна з інформаційним повідомленням про «Науковий потенціал сучасної науки для здобувачів наукового ступеня доктора філософії».

 

Цікаве змістовне повідомлення представив директор та засновник AKG Global Support Services (OPC) Private Limited Аміт Кумар на тему «Організація наукових досліджень у Індії», де ґрунтовно висвітлив питання підготовки PhD в Індії та особливості вибудовування освітньо-наукової траєкторії здобувача.

Наша колега зі Швеції, кандидат сільсько-господарських наук, доцент, здобувач PhD y Lulea University of Technology Міроничева Олена, представила повідомлення «Never give up! Ніколи не зупиняйся!» в якому розкрила важливі моменти побудови дослідницької кар’єри закордоном. До неї приєдналася магістр соціології з Франції, волонтер фонду «Врятуймо життя разом» («Sauvons des vies») Нікандрова Наталія з повідомлення «Адаптація українців у Парижі: соціальний аспект».

 

В підсумок заходу виступила завідувач відділу аспірантури та докторантури МДПУ ім. Б. Хмельницького Долинна Олена Миколаївна з інформаційним повідомленням про «Важливість обміну досвідом для професійного зростання здобувачів PhD», підкресливши актуальні проблеми підготовки PhD, зокрема якості докторських програм, інтернаціоналізації освіти, обміну досвідом як інституцій, так і на рівні здобувачів.

 

Спілкування в дистанційному режимі не завадило обговоренню актуальних питань, плідному обміну досвідом та ідеями. Є всі підстави вважати, що подібні зустрічі стануть традиційними.